مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری دوره تخصصی عربی معاصر با حضور طلاب سطح 4 در مجتمع کوثر

 حضور اساتید و طلاب مجتمع کوثر در تجمع به منظور حفظ حجاب و عفاف

 برگزاری ائین افتتاحیه مرکز نیکوکاری نسیم کوثر

 برگزاری جلسه شورای اساتید در مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه با موضوع «نقد و بررسی حقیقی یا نمادین بودن داستان های قرآن از منظر آیات و روایات» در مجتمع کوثر

  دریافت فایل پیوست آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 پیام تسلیت درپی درگذشت عالم ربانی و فقیه پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد مؤمن

 بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران

 

 https://setare.com/files/fa/news/1398/4/10/272421_808.jpg

خانه اخبار وجوب قتل شیعیان در همایش حوزه علمیه اهل سنت زاهدا...
چهار شنبه 15 اسفند 1386     وجوب قتل شیعیان در همایش حوزه علمیه اهل سنت زاهدان
متأسفانه چندی پیش، حوزه علمیه اهل سنت زاهدان همایشی با عنوان «ختم صحیح بخاری» برگزار می‌کند و یکی از مفتی‌های عربستان طی سخنانی در این همایش می‌گوید: تمام شیعیان مشرک و کافر هستند چون توسل به اهل‌بیت(ع) را قبول دارند و کسانی که متوسل به اهل‌بیت(ع) می‌شوند مهدورالدم و قتل آنها واجب است.
دکتر حسینی قزوینی در نخستین نشست علمی و فکری پویا گفت: محمد بن عبدالوهاب پایه‌گذار وهابیت نه تنها عقاید شیعه، بلکه بسیاری از عقاید اهل سنت را نادرست و غیراسلامی عنوان کرد که موجب انحراف ده‌ها هزار مسلمان شد.

مدیر مؤسسه تحقیقاتی ولی‌عصر(عج) تصریح کرد: پدر محمد بن عبدالوهاب تلاش می‌کرد مردم را هوشیار و بیدار کند که فریب حرف‌های پسرش را نخورند، پدرش می‌گفت: «من در عقاید فرزندم نشانه‌هایی از الحاد و بی‌دینی مشاهده می‌کنم» و برادر عبدالوهاب اولین کتاب را بر رد ادعاهای برادرش نوشت و او را مرتد، بی‌دین و فاسد معرفی کرد.

وی گفت: زینی قحطان از علمای سنی عربستان در کتاب خود می‌گوید: محمد بن عبدالوهاب هر گاه می‌خواست کسی را وهابی کند از او می‌خواست به چند چیز شهادت دهد، اول باید شهادت دهد کافر بوده و با ورود به وهابیت مسلمان شده است، دوم شهادت دهد که پدر و مادر او به حالت کفر مرده‌‌اند و حق استغفار برای آنها را ندارد و سوم شهادت دهد علمای اسلام نیز به حال کفر از دنیا رفته‌اند.

این استاد حوزه ادامه داد: متأسفانه چندی پیش، حوزه علمیه اهل سنت زاهدان همایشی با عنوان «ختم صحیح بخاری» برگزار می‌کند که در این همایش CD «بن لادن قهرمان و صدام شهید» توزیع می‌شود و یکی از مفتی‌های عربستان طی سخنانی در این همایش می‌گوید: تمام شیعیان مشرک و کافر هستند چون توسل به اهل‌بیت(ع) را قبول دارند و کسانی که متوسل به اهل‌بیت(ع) می‌شوند مهدورالدم و قتل آنها واجب است.

عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی آل البیت علیهم السلام در پایان گفت: دولت تاجیکستان چندین بار به دولت ایران اعتراض می‌کند که حوزه علمیه اهل سنت زاهدان، جوانان تاجیک را به نام تحصیل علوم اسلامی جذب می‌کند، اما آنها را ترویست تربیت کرده و به کشور خود برمی‌گرداند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین یوسفی غروی از اساتید مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) دیگر سخنران این اجلاس گفت: وهابیت عقیده دارد که شیعه مشرک است به خاطر این که یاعلی و یاحسین می‌گوید و نذورات خود را برای آنها و به نام آنها می‌دهند.

وی افزود: وهابیت زکات دادن به فقرای شیعه را حرام دانسته و در صورت عدم آگاهی از این فتوا و پرداخت آن به فقیر شیعه، باید آن را مجددا بپردازد.

خاطرنشان می‌شود نخستین نشست علمی، فکری پویا با حضور بیش از 1300 نفر از اساتید و نخبگان حوزه و دانشگاه و نیز مسلمانان کشورهای اسلامی و آمریکای لاتین در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد و مقالات و سخنرانی‌های ارائه شده در این اجلاس در شماره آینده فصلنامه فرهنگ پویا منتشر می‌گردد.


منبع خبر: مرکز خبر حوزه

چهار شنبه 15 اسفند 1386 - 20:20:25

1 نظر


آرشیو : 1  


امروز:  چهار شنبه 2 مرداد 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi