مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 دفاع پایان نامه سطح 3 با موضوع « احکام وضعی تصرف در سلول های بنیادی برای درمان بیماری ها در فقه اسلامی »

 دفاع پایان نامه سطح 3 با موضوع « ادلة وصول به ایمان از منظرکتاب و سنت»

 توزیع بیش از 150 بسته بهداشتی در بین طلاب مجتمع کوثر

 دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 با موضوع « مطالعه تطبیقی جواز ترجمه قرآن از منظر فریقین »

 جلسه دفاع پایان نامه یکی از طلاب سطح 3 در رشته فقه و اصول 92

 دفاع پایان نامه طلاب سطح 3 با موضوع « پاسخ ابن سینا به مسئله منطقی شر و پاسخ فخر رازی و خواجه نصیر طوسی »

 برنامه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 

 https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/4/11/2173831_379.jpg

تصاویر متحرک ولادت حضرت معصومه (س)(سری 13) – تصاویر متحرک وبلاگ و ...

خانه اخبار برگزاری ائین افتتاحیه مرکز نیکوکاری نسیم کوثر ...
یکشنبه 16 تير 1398     برگزاری ائین افتتاحیه مرکز نیکوکاری نسیم کوثر

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، افتتاحیه مرکز نیکوکاری نسیم کوثر اولین مرکز نیکوکاری حوزه های علمیه خواهران با حضور حجت الاسلام سهرابی  مدیر کل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران، مهندس حمیدرضا شیران مدیر کل کمیته امداد استان تهران، حجت الاسلام کبیریان مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران، مسئولین محترم مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، مدیران ، معاون رئیس امور مساجد ، شهردار منطقه 12، مدیر کل امداد منطقه 12،  معاون اساتید و طلاب حوزه های علمیه خواهران استان تهران،  میهمانان ویزه طی روز شنبه 15 تیر ماه جاری  درمجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزارشد.

دکتر جلالی مدیر محترم مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین به  بیان اجمالی گزارش عملکرد  مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در زمینه  فعالیت های  علمی و پزوهشی  و فرهنگی  و سابقه  کوثر از سال63پرداخت و گفت: فعالیت های  فرهنگی و ارتباط با مردم  ونهاد های مختلف  و بیان آموزه های دینی  اسلام  به ما کمک کرده نیکوکاری  واحسان را به صورت  مستمر داشته باشیم .

وی،  در ادامه تصریح کرد:کمک رسانی این مرکز  فقط در محدوده مادی نیست،  بلکه در زمینه های پژوهشی – مشاوره خانواده   از محضر همه بزرگان استفاده می کنیم

در ادامه این مراسم مهندس  شیران مدیر کل کمیته امداد استان تهران، اظهار داشت: در  افتتاحیه  مرکز نیکو کاری حوزه علمیه خواهران به صورت نمادین اولین مرکز را افتتاح می کنیم ، نگاه ما این است  که بهترین نوع مدد کاری این است که اولا از سوی خواهران صورت بگیرد که به صورت فیزیکی  با انها در مواجهه بود و بهترین نوع مدد کاری این است  که از سوی خواهران انجام  شود تا خانواده های بی سر پرست یا از کار افتاده که عمدتا  خواهران مسولیت  خانواده را بر عهده می گیرند ، طبیعی است  که با زنان مدد کار راحت تر می توانند صحبت کنند و مشکلات  خود را بگویند.

وی در ادامه تصریح کرد:شاید بیش از ان که خانواده ها مشکل  اقتصادی داشته باشند  بیشتر مشکل فرهنگی است که در خانواده ها وجود دارد و اگر مشکلات فرهنگی حل شود تا حدود  بسیار زیادی مشکلات اقتصادی هم حل خواهد شد.

 مهندس شیران،  خاطر نشان کرد: بهترین نوع مددکاری می تواند از سوی طلاب خواهر  انجام شود زیرا مددکاران طلبه به صورت ریشه ای  می توانند عمل کنند و گزارش های دقیق تری بدهند و مشا وره های بهتری بر خانواده ها بدهند.

 حجت الاسلام سهرابی مدیر کل محترم سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران ، یاد آور شد: در حدود 2 سال  پیش مقام معظم رهبری سه وظیفه برای  طلاب  ترسیم کردند: هدایت  دینی مردم ، هدایت  سیاسی مردم  و ارتقای سیاسی مردم ، رهبری خدمات اجتماعی

 وی، در ادامه افزود: طلاب نباید  خدمات اجتماعی را که به مردم ارائه می دهند را مقدمه بر تبلیغ دین بدانند بلکه این شأن مستقلی است و یکی از وظایف طلاب می باشد و رهبران و طلاب باید خود را خادم مردم بدانند و با مطالبه ای که رهبری داشتند ما باید این خدمت  اجتماعی را رهبری کنیم تا مردم پیرو خدمت رسانی  طلاب باشند .

 مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران ، اظهار داشت: در این چهل ساله  مماکت دارد به صورت مردانه  ساخته  می شود و خلل هایی که وجود دارد  ناشی از این  حرکت است. اگر مرد عقل جامعه است زن نیز قلب جامعه می باشد و بسیاری از مسائل  باید زنانه  حل شود چرا  که بسیاری از مسائل از نگاه  مردان  پنهان  می ماند  و این زنان هستند که آنها را می بینند  ومیل اجتماعی را برای سیاست  گذاری در ان  ایجاد می کنند .

حجت الاسلام سهرابی، در ادامه افزود: وقتی زنان  جامعه حضور یافتند  یعنی  یک خانواده  حضور دارد طبق فرمایش  امام  راحل  خواهران  ما با تاسیس این نهاد  باید نگاه خانواده  محور را در سر لوحه کارهای خود قرار دهند  وزمانی  که  خانواده  به  میدان  می آید  تمام فعالیت های  فرهنگی  و اقتصادی  آنان  باعث می شود ارتقا  یابد.

وی در پایان یاد آور شد: کار حوزه  علمیه شروع  می شود  و این  کار درستی است  ولی باید  اولا خانوادگی و ثانیا فراتر از  فضای طلبگی صورت گیرد  و اگر  فراتر  از فضای  طلبگی صورت گیرد  می تواند  بسیار موثر تر واقع شود .زیرا  طلبه  راهبر و پیشرو  در جامعه است و باید  این  خدمت رسانی  در آغاز از او صورت گیرد.

حجت الاسلام نامخواه  مدیر امور سیاسی  اجتماعی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران،  سخنرانی پایانی این مراسم  گفت:

واقیت این است  که اگر  نگاهی به صحنه اجتماعی داشته  باشیم  ،  دو واقعیت   کلیدی  در تحلیل جامعه  ما در خصوص بحثمان برجسته است:1)جهشی است که  جامعه ایرانی در برابر نا برابری اجتماعی با آن مقابله کرده  بواسطه انقلاب اسلامی  و همچنان با دیده نا برابری اجتماعی هنوز مواجه هستیم و این  ابر مساله ای است که در حال زایش است.

وی در ادامه تصریح کرد: و متا سفانه بیش از 20 درصد  به آمار فقه ای زیر خط فقر در دو سال  اخیر اضافه شده است و این  وظیفه طلاب را سنگین می کند.

لازم به ذکر است، در پایان ،مراسم رونمایی و ابلاغ احکام هیأت امناء  مرکز نیکوکاری نسیم کوثر توسط حجج الاسلام سهرابی مدیر کل محترم تبلیغات اسلامی استان تهران، کبیریان مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران، نام خواه مدیر امور سیاسی و اجتماعی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و مهندس شیران مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان تهران صورت پذیرفت.

 

 

 

 


یکشنبه 16 تير 1398 - 13:38:38

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  یکشنبه 22 تير 1399
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi