مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری دومین جلسه نمایندگان آموزشی و فرهنگی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر

  برگزاری ششمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور حجت الاسلام نوری زاده در مجتمع کوثر

 برگزاری دومین جلسه حلقه صالحین با حضور طلاب بسیجی مجتمع کوثر

 حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران در ویژه برنامه عزاداری دهه آخر ماه صفر در مجتمع کوثر

 برگزاری ویژه برنامه دهه آخر ماه صفر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران

 برگزاری پنجمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران

 بیانیه مرکز مدیریت حوزه به مناسبت یوم الله ۱۳آبان

 جاماندگان اربعین

 دیدار رهبر معظم انقلاب با هیئت های دانشجویی

 حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه شد

 پیام تبریک اساتید، طلاب، مبلغات و کارکنان مجتمع آموزش علوم اسلامی به رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی

 بیانیه اساتید، نخبگان، طلاب و روحانیون کشور پیرامون اغتشاشات اخیر

 

نتیجه تصویری برای آغاز امامت امام زمان

خانه اخبار برگزاری سومین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در ن...
سه شنبه 24 مهر 1397     برگزاری سومین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی در مجتمع کوثر

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، دومین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران طی روز سه شنبه 24 مهر ماه جاری برگزار شد.

حجت الاسلام نوری زاده، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) به سخنی از حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام اشاره کرد و گفت: ای فرزند آدم تو زمانی که از شکم مادر متولد می شوی در حال   عمرت هستی و فرصت ها از دست می دهی وحال که انسان مقرور زمان است پس از انچه که داری برای اینده ات ذخیره کن .

وی، در ادامه تصریح کرد: فرق مومن و کافر در جهت استفاده از نعمت هاست. مومن در جهت الهی و در صراط درست و برای بدست اوردن کمال  از آنها استفاده می کند ولی کافر برای خوشگذرانی و لذت ها و شهوت ها و یافتن موقعیت از نعمت ها استفاده می کند؛ هر دو از نعمت ها استفاده می کنند ولی کافر یک زندگی حیوانی را در پیش می گیرد ولی مومن در جهت دستیابی به تقرب الهی و کمال از ان استفاده می کند .

حجت الاسلام نوری زاده، خاطر نشان کرد: دو نوع حیات داریم حیات مادی و حیات طیبه که همان حیات معنوی است . حیات مادی مربوط به زندگی حیوانی می شود که کافر ان را در پیش گرفته است و از نظر قران چنین حیاتی حیات واقعی نیست پس شاید به همین دلیل با کافر به صورت مرده و میت رفتار می شود واز نظر فقهی اگر دست مرطوب به ان زد باید مثل دست زدن به میت دست را تطهر کرد.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، بیان کرد: از گام برداشتن در راه هایی که در ان گمراهی وجود دارد خود داری کن و حضرت امیرالمؤمنین می فرماید «هر کسی از این پیشامد های ناگواری که در روی پیش او هست وعبرت بگیرد تقوا باعث می شود از ان ها نجات یابد ودر شبهات نیافتد، هیچ حرکتی نیست مگر اینکه نیاز به موونه و کمکی داشته باشد و ان موونه معرفت است.

وی، در ادامه افزود: به نیکی ها امر کن تا از اهل ان نیکی شوی با دست و زبان از بدی انکار کن و بکوش تا از بد کاران دور باشی درهر جا ودر هر شرایطی آماده ی امر به معروف و نهی از منکر باشی.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، از جمله مقدمات امر به معروف و نهی از منکر را شناخت بیان کرد و گفت: برای داشتن اثر بیشتر باید عامل به معروف باشیم و امر به معروف و نهی از منکر در سه مرحله لسانی، قلبی و عملی باید انجام شود.

وی، در ادامه به بیان توضیحاتی پیرامون گناهان زبان پرداخت و در پایان خاطرنشان کرد: دفاع همه جانبه  از حق باید انجام داد .در هر جا ودر هر شرایطی باید اماده دفاع از حق بود، حتی اگر گفتن به ضرر ما تمام شود.

 

 


سه شنبه 24 مهر 1397 - 15:18:25

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  شنبه 26 آبان 1397
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi