مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 دفاع پایان نامه با عنوان " راهکارهای عملی تربیت ازمنظر امام سجاد (ع) درصحیفه سجادیه"

 دفاع پایان نامه با موضوع « بررسي ديدگاه هاي تفسيري محمد عابد الجابري در كتاب المدخل الي القرآن الكريم»

 حضور اساتید و طلاب مجتمع کوثر در اجتماع بزرگ گرامی داشت روز 9 دی ماه

 برگزاری کارگروه تخصصی پژوهشی تفسیر و علوم قرآن

 برگزاری دهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه در مجتمع کوثر

 خانم دکتر بیات ریزی گفت: زندگی همانند جعبه مداد رنگی که انسان ها با انتخاب هایشان به آن رنگ می دهند

 آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

 در خواب بیند پنبه دانه...

 سخن‌نگاشت | نماز جمعه نماد ذکر خدا و جنگ با دشمنان است

 بیانیه مرکز مدیریت حوزه به مناسبت یوم الله ۱۳آبان

 جاماندگان اربعین

 دیدار رهبر معظم انقلاب با هیئت های دانشجویی

 

 نتیجه تصویری برای شهادت حضرت زهرا

خانه اخبار برگزاری سومین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در ن...
سه شنبه 24 مهر 1397     برگزاری سومین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی در مجتمع کوثر

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، دومین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران طی روز سه شنبه 24 مهر ماه جاری برگزار شد.

حجت الاسلام نوری زاده، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) به سخنی از حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام اشاره کرد و گفت: ای فرزند آدم تو زمانی که از شکم مادر متولد می شوی در حال   عمرت هستی و فرصت ها از دست می دهی وحال که انسان مقرور زمان است پس از انچه که داری برای اینده ات ذخیره کن .

وی، در ادامه تصریح کرد: فرق مومن و کافر در جهت استفاده از نعمت هاست. مومن در جهت الهی و در صراط درست و برای بدست اوردن کمال  از آنها استفاده می کند ولی کافر برای خوشگذرانی و لذت ها و شهوت ها و یافتن موقعیت از نعمت ها استفاده می کند؛ هر دو از نعمت ها استفاده می کنند ولی کافر یک زندگی حیوانی را در پیش می گیرد ولی مومن در جهت دستیابی به تقرب الهی و کمال از ان استفاده می کند .

حجت الاسلام نوری زاده، خاطر نشان کرد: دو نوع حیات داریم حیات مادی و حیات طیبه که همان حیات معنوی است . حیات مادی مربوط به زندگی حیوانی می شود که کافر ان را در پیش گرفته است و از نظر قران چنین حیاتی حیات واقعی نیست پس شاید به همین دلیل با کافر به صورت مرده و میت رفتار می شود واز نظر فقهی اگر دست مرطوب به ان زد باید مثل دست زدن به میت دست را تطهر کرد.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، بیان کرد: از گام برداشتن در راه هایی که در ان گمراهی وجود دارد خود داری کن و حضرت امیرالمؤمنین می فرماید «هر کسی از این پیشامد های ناگواری که در روی پیش او هست وعبرت بگیرد تقوا باعث می شود از ان ها نجات یابد ودر شبهات نیافتد، هیچ حرکتی نیست مگر اینکه نیاز به موونه و کمکی داشته باشد و ان موونه معرفت است.

وی، در ادامه افزود: به نیکی ها امر کن تا از اهل ان نیکی شوی با دست و زبان از بدی انکار کن و بکوش تا از بد کاران دور باشی درهر جا ودر هر شرایطی آماده ی امر به معروف و نهی از منکر باشی.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، از جمله مقدمات امر به معروف و نهی از منکر را شناخت بیان کرد و گفت: برای داشتن اثر بیشتر باید عامل به معروف باشیم و امر به معروف و نهی از منکر در سه مرحله لسانی، قلبی و عملی باید انجام شود.

وی، در ادامه به بیان توضیحاتی پیرامون گناهان زبان پرداخت و در پایان خاطرنشان کرد: دفاع همه جانبه  از حق باید انجام داد .در هر جا ودر هر شرایطی باید اماده دفاع از حق بود، حتی اگر گفتن به ضرر ما تمام شود.

 

 


سه شنبه 24 مهر 1397 - 14:18:25

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  چهار شنبه 3 بهمن 1397
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi