مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری هشتمین جلسه دوره تربیت مربی خانواده با موضوع "خانواده و فضای مجازی" در مجتمع کوثر

 برگزاری جشن میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) در مجتمع کوثر

 هفدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده

 هفدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه در مجتمع کوثر

 برگزاری دوره آموزش تربیت مربی نگرش سیستمی بر ساختار تحکیم خانواده با موضوع <رفتار و اعمال تخریب‌گر در تربیت کودک> در مجتمع کوثر

 شانزدهمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی نگرش سیستمی بر مبحث خانواده

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 پیام تسلیت درپی درگذشت عالم ربانی و فقیه پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد مؤمن

 بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران

 آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

 

 

 

تصویر مرتبط

 

خانه اخبار خطیب نماز جمعه تهران و ده نکته برای هیأتها، خطبا و...
شنبه 22 دي 1386     خطیب نماز جمعه تهران و ده نکته برای هیأتها، خطبا و مداحان
سخنرانان باید مطالبی را بیان کنند که موجب افزایش معرفت شود و تنها حرف تحویل مردم ندهند چرا که لفاظی سازندگی ندارند؛ آنها باید توجه داشته باشند که هم سیمای آسمانی اهل بیت و هم جنبه بشری آنها را تبیین کنند.
امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا مجالس عزاداری ما حسین پسند باشد و امضا قبولی امام حسین را بگیرد به ذکر 10 نکته خطاب به هیئت های عزاداری، خطیبان و مداحان اهل بیت پرداختند.


آیت الله سید احمد خاتمی در این باره گفت: مراسم عزاداری باید همچون گذشته با شکوه برگزار شود و شیوه عزاداری نیز سنتی باشد. از سوی دیگر بانیان مجالس عزاداری و دسته های عزادار اخلاص را فراموش نکنند چرا که اگر «من» در این مسائل مطرح شود به منزله ریا است و ارزشی نخواهد داشت.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: خطبای محترم که از ارکان جلسات عزاداری هستند باید بکوشند، مطالعه کرده و معارف اسلامی را با شیوه علمای ثلث مستدل بیان کنند و از طرح سست معارف اسلامی و به ویژه خواب محوری اجتناب نمایند چرا که غیر از خواب رسول اکرم و ائمه که شیطان در آن راه ندارد خواب هیچگونه قدرت شرعی نداشته ولو اینکه رویای صادقه باشد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تاکید کرد: خطبای عزیز در سخنانشان به طرح معارف الهی که محبت مردم به اهل بیت را افزایش می دهد بپردازند و علاوه بر آن در مجالس امام حسین به تبیین عمیق اصل حادثه عاشورا پرداخته و انگیزه ها و اهداف سالار شهیدان را بررسی نمایند.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: سخنرانان باید مطالبی را بیان کنند که موجب افزایش معرفت شود و تنها حرف تحویل مردم ندهند چرا که لفاظی سازندگی ندارند؛ آنها باید توجه داشته باشند که هم سیمای آسمانی اهل بیت و هم جنبه بشری آنها را تبیین کنند.

خاتمی در ادامه سخنانش مداحان اهل بیت را هنرمندان آئینی دانست که نمک مجالس ابی عبدالله هستند و خطاب به آنها گفت: مداحان سعی کنند روضه ها مستند بخوانند و اگر از منابعی چون لحوف سید ابن طاووس استفاده کنند حرج و مشکلی بر آنها نخواهد بود.

وی افزود: مداحان باید مناقب اهل بیت و فضائل آنها را بگویند اما بدانند که غلو در شأن این بزرگان نیست و افتخار آنها بندگی خداست .

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: عزیزان مداح بکوشند آهنگی که برای روضه های خود انتخاب می کنند خودی باشد چرا که آهنگ های آلوده لهوی در شأن ما نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

شنبه 22 دي 1386 - 10:24:43

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  چهار شنبه 4 ارديبهشت 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi