مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر
 
 
 
 
 
 
 
 برگزاری کارگروه ادبیات عرب در مجتمع کوثر

 سومین سمینار بین المللی "آموز شهای اسلامی و چالش های فرارو " در مجتمع کوثر

 برگزاری ویژه برنامه مهدویت در مجتمع کوثر

 حضور اساتید و طلاب مجتمع کوثر در راهپیمایی با شکوه 13 آبان

 برگزاری مراسم عزادار ی رحلت پیامبر (ص) در مجتمع کوثر

 به همت حوزه های علمیه خواهران و پژوهشکده مطالعات تخصصی کوثر کارگاه مهارت بیان تفسیر برگزار شد

 اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر (عج) در سراسر کشور

 دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور

 مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیانیه ای: حوزه های علمیه با تمام توان ازسپاه پاسداران حمایت می کند

 در حمایت از سپاه پاسداران: تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه

 رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 

 نتیجه تصویری برای میلاد پیامبر

خانه اخبار گزارش اهانت آمیز نیویورک تایمز درباره جشن تولد ام...
جمعه 9 شهريور 1386     گزارش اهانت آمیز نیویورک تایمز درباره جشن تولد امام مهدی(عج)
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز امروز با درج گزارشی به بهانه سالروز میلاد امام مهدی(عج)، اعتقادات شیعی در این زمینه را با توجه به گرایشات سیاسی آمریکایی ها به چالش و تمسخر کشید.

به گزارش «جهان»، در این گزارش که توسط مایکل اسلکمن تهیه شده، گزارشگر سعی نموده توصیفی غیر واقعی و انحرافی از اعتقاد ایرانیان به حضرت مهدی(عج) ارائه دهد.

بنا بر این گزارش، نیویورک تایمز امروز در صفحه نخست نسخه اینترنتی خود در کنار تیتر مربوط به مراسم بزرگداشت تولد حضرت مهدی(ع) در ایران، عکس بی ربطی قرار داده بود که در آن، چهره یک شیطان به چشم می خورد. این تصویر، پوستری تهیه شده از شیطان پرستان است که در ایران نسبت به خطر آنها هشدار داده شده است، اما قرار دادن این عکس در کنار تیتر مراسم میلاد حضرت مهدی(عج) نوعی اهانت غیر مستقیم را در بر داشت و قطعا" خوانندگان غیرایرانی نیویورک تایمز با دیدن این تیتر و آن عکس در کنار هم، نوعی ذهنیت غیرواقعی از اعتقادات شیعیان و ایرانیان پیدا خواهند کرد.

گزارشگر نیویورک تایمز در گزارش خود می نویسد: «در زمان رژیم گذشته سعی براین بود که هویت ملی گرایی ایرانی بر هویت دینی تفوق یابد ولی پس از انقلاب این موضوع خصوصا" با شروع به کار محمود احمدی نژاد برعکس بوده است وسعی شده که ارزش های انقلابی شیعه برگردانده شود.»

این گزارش ادامه می دهد: «بعضی منتقدین در خارج از کشور معتقدند که احمدی نژاد تمایل زیادی به ایجاد جرقه برای احیای تفکر آرماگدون را دارد اما به نظر می رسد لااقل در ملآء عام کسی خریدار این حرف ها نباشد.»
نیویورک تایمز به نقل از فاضل میبدی، روحانی و یکی از اساتید دانشگاه مفید قم می نویسد: «چنین شانسی نسبت به گذشته بسیار کم است و تعداد بسیار کمی در بین حکومت و نخبگان به چنین امری معتقد هستند و من می گویم که آنها موفق نخواهند شد.»

علی اکبر دشتی سخنگوی دانشگاه مفید در قم هم به گزارشگر نیویورک تایمز می گوید: «احمدی نژاد اطلاعات بسیار کمی در مورد اسلام دارد، او آخوند نیست و فقط آنچه را که از مردم می شنود، بیان می کند.»

گزارشگر نیویورک تایمز در ادامه مدعی می شود: «بعضی ها به عنوان مسخره می گویند که احمدی نژاد اتوبانی را سنگ فرش کرده است تا ناجی بیاید، البته عده ای به واقعی بودن آن شک کرده اند.»

گزارشگر نیویورک تایمز در قسمت انتهایی گزارش خود به برخی پوسترهای منتشره در شهر قم اشاره می کند تا به زعم خود، پیوندی بین عکس صفحه اول با متن برقرار نماید.
او با اشاره به پوستر چاپ شده بر ضد شیطان پرستی می نویسد: «عکس یکی از بنرهای نصب شده متعلق به نماد شیطان پرستی است تا هشداری باشد برای مردم. و در جایی دیگر بنای یادبود واشنگتن (بنایی است که در بیشتر کشورهای اروپایی دیده می شود که شبیه نشانه ای است که حاجیان در مکه آن را رمل جمرات می کنند و نماد ابلیس است)... به علاوه فیلمی با مضمون نیایش های منحرف که برفعالیت های فرقه بهاییت تاکید می کند به نمایش درآمده است.»

گفتنی است بر اساس برخی اخبار و گزارش های منتشره در ماه های اخیر، دولتمردان آمریکایی و رسانه های این کشور نسبت به موضوع ظهور حضرت مهدی(عج) بسیار حساس شده و برخی اخبار حکایت از تشکیل یک تیم مطالعاتی در آمریکا درباره موضوع مهدویت دارد.

منبع: جهان امروز

جمعه 9 شهريور 1386 - 01:36:38

ارسال نظر


آرشیو : 1  


امروز:  دوشنبه 27 آبان 1398
اخبار
آموزش
کتابخانه
اصطلاحات
مقالات
اساتید
کانون قرآن
گفتمان
پرسش و پاسخ
بسیج
گالری عکس
مناسبت ها
فرزانگان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
رویدادها
تازه های علمی
 
 
 
 
کليه حقوق معنوي براي مجتمع آموزش علوم اسلامي کوثر محفوظ مي باشد.
Designed by Hetav Group & Powered by: Karimabadi